Neden Bildiriyorum?Gezmeye ilk başladığımda daha önce gidenlerin yazdıklarından faydalanmaya çalıştım. Fakat genelde bilgiler düzensiz ve detaylardan yoksundu. Bazı şeyleri ancak oraya vardıktan sonra öğrenebildim. Bunun üzerine benden sonra aynı yerlere gideceklere öğrendiklerimi aktarabilmek amacıyla böyle bir blog fikri ortaya çıktı.
Blogun diğer bir amacı ise, kendi kişisel gezi günlüğümü oluşturmak. Böylece birgün yaşlandığımda torunlarıma gezdiğim yerleri gösterebilirim.
Oku ve Seyret bölümlerinde gittiğim yerlerle alakalı beğendiğim eserleri paylaşıyorum. Bunları okumanız ya da seyretmeniz o yerleri anlamanıza ya da kendinizi yakın hissetmenize yardımcı olacaktır.
Hatırlatmak isterim ki, burada anlatılan tavsiyeler ve görüşler kişiye özeldir, zevkler ve renkler tartışılmaz. AlperBildiriyor oluşabilecek aksaklıklardan ve memnuniyetsizliklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Aynı gezileri yapanların tecrübelerini paylaşmaları ve güncelliğini yitiren bilgilerle ilgili geri dönüş yapmaları rica edilir. Tüm yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanana hakkımı helal etmem.